All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
Red 22 AWG Silicone Insulated Wire With Tinned Copper Conductor UL3133
| Name: | 22 AWG Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
Stranded Copper Silicone Wrapped Wire / Silicone Insulated Cable 0.08mm Jacket 600V Voltage Rating
| Wire Gauge: | 10awg,12awg, 14awg, 16awg, 18awg, 20awg, 22awg, 8awg, 24awg |
|---|---|
| Color: | Black, White, Red, Brown, Green, Blue |
| Jacket Thickness: | 0.08 |
UL3142 150C 600V 12AWG Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire for Appliances
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL1332 FEP Insulated Wire 300V 200C High Temperature Tinned Copper Conductor for Home Appliances and Lighting
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 22 AWG, 8 AWG, 6 AWG, 4 AWG, 2 AWG |
| Insulation Material: | FEP |
UL3138 150C 600V Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Dryer Wire for Appliances
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 9AWG, 10AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
Fiberglass Braided Silicone Insulated Wire UL3122 0.3-1.25sqmm Tinned Copper Conductor
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
UL3137 600V 150C Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire for Garment Steamers and Heaters
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
150C 12awg UL3134 Tinned Copper Lighting Wire UAV OEM ODM
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UAV UL3134 18AWG Tinned Copper Insulated Wire 600V 150C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
CCC UL3134 14AWG Silicone Rubber Insulated Wire Tinned Copper
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

