All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
UL3530 High Temperature Silicone Insulated Wire with Tinned Copper Conductor for 200C Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG, 28AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
AWM 3071 Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Rice Cooker Lead Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
26/0.254 UL758 1000Ft Tinned Copper Silicone Wire 16AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
20KV UL3239 Tinned Copper Silicone Wire 2.5mm2 Cross section
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
VDE Copper Silicone Rubber Cable 450V Braided 3 Core Xlpe Fiberglass
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,transformer Windings And So On,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Insulation Material: | Fiberglass Silicone Wire |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Used In Home Appliance/Lighting/Heater
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200°C |
| Standard: | UL758 |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire High Temperature Electric Furnace Heating Stranded
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
8awg Tinned Copper Flexible AWM Cable UL758 Silicone Rubber
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
600V 150C Silicone Rubber Insulated Cable UL3134 Tinned Copper
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Tinned Copper 18awg Silicone Rubber Insulated Wire UL3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

