All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
200C 16-26AWG Silicone Rubber Insulated Wire Tinned Copper UL3135
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200°C |
| Conductor: | Tinned Copper |
Single Core 2.5mm Tinned Copper Braided Wire Flame Retardant
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
600V UL3135 Silicone Rubber Cable Tinned Copper 16awg Wire
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL3135 VDE 200C 600V Tinned Copper Cable Silicone Rubber Insulated Wire 305m/ roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
300V 20AWG 150C Silicone Insulated Wire UL3140 Tinned Copper Electrical Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
6AWG UL3512 Silicone Wire 200C Heat-resistant Tinned Copper Cable
| Temperature Rating: | 200C |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Diameter: | 6AWG |
14awg UL3134 150C Flexible Silicone Insulated Wire ROHS
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL3948 Silicone Rubber Cables 600v 200C 18AWG FT2 Home Appliance Uav Lighting
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
VDE 600v Tinned Copper Braid Wire 200 Degree 250C Silicone Rubber
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL3135 600V Factory Supply Industrial Machine Electrical Heating Element Silicone Insulated Copper Wire Cable
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |

