All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
Multi AWG Silicone Insulated Cable 1 Core Conductor 2.08mm
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Heat Proof High Temperature Silicone Cable , 18-12 AWG Multi Strand Silicone Wire
| Name: | High Temperature Silicone Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3134 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
high temperature flexible 20-26 Awg UL3140 Silicone Rubber Insulated tinned copper electrical Wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
ISO9001 250C Silicone Insulated Wire Stranded 600v Tinned Copper
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
150C 26AWG UL3212 CCC Tinned Copper Wires High Voltage Silicone Wire VDE
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue/White/Red/Brown/Yellow/Green/Yellow Green/Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
VDE 600V UL758 Tinned Copper Wires 6AWG 150C XLPE Silicone Hook Up Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue/White/Red/Brown/Yellow/Green/Yellow Green/Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3728 Silicone Rubber Cables 30AWG 300V/200C FT2 Yelow/Green Robot Home Appliance Light
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
UL3726 Silicone Rubber Cables 600v 150C 16AWG FT2 Home Appliance Uav Lighting
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
20awg flexible UL 3132 Silicone Rubber Insulated Wire tinned copper wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
2.5mm Tinned Copper Insulated Cable 200C UL3135 Silicone Rubber Insulated Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |

