All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
3135 Stranded Silicone Rubber Insulated Wire 14AWG For Lights
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL1180 PTFE Wire 200C High-Temperature Resistant 12-32 AWG
| Temperature Rating: | 200°C |
|---|---|
| Wire Shape: | ROUND |
| AWG Sizes: | 12, 20, 22, 8, 24, 14, 16, 18, 26 |
Home appliance lead wire insulated wire cable UL1331 300V 150C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Insulation: | FEP |
300V Mica Insulated Wire / 24-4 AWG Electrical Wire UL5128 450C Working Temp
| Insulation: | Mica |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper Or Pure Nickel |
| Size: | 24-4AWG |
High Rated Temperature Mica Insulated Wire For Heaters UL758 UL1581 Standard
| Insulation: | Mica |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper Or Pure Nickel |
| Jaket: | Fiberglass Braiding |
Mysun UL3289 10AWG Manufacture Red Industrial Machine XLPE Insulated Cable Wire
| Conductor: | Tinned Copper |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600-750V |
| Rated Temperature: | 150℃ |
600V 450C Mica Insulated Wire Flame Retardant Cable UL5107 Acid Resistance
| Insulation: | Mica |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper Or Pure Nickel |
| Size: | 26-4AWG |
Mysun UL3289 10AWG Manufacture Red Industrial Machine XLPE Insulated Cable Wire
| Conductor: | Tinned Copper |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600-750V |
| Rated Temperature: | 150℃ |
VDEH05SS-F Multicore Copper Silicone Insulated Wire For Motor Generator 4*1.5mm
| Rated Voltage: | 450V/ 750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
CCC 600v FEP wires 200C 1*4.0mm FT2 black heating home appliance lighting
| Product Name: | FEP Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | FEP Wires Rubbe Insulation Cable |

