All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
16 AWG silicone rubber Flexible Insulated Wire with headlamp yellow color AWM3135
| Name: | 16 AWG Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
150deg Silicone Rubber Insulated Wire 24awg For Headlamp 600V UL 3137
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL5128 Mica Insulated Wire 300V 450C 20 22 24AWG FEP Glass
| Item: | Mica Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Mica + Glass |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL1333 300V 150C FEP Insulated Copper Wire 20AWG For Home Appliance Lighting Heater
| Product Name: | FEP Insulated Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | FEP Wires Rubbe Insulation Cable |
VDE Certificate H05SJ-K Fiberglass Braided Wire For Break Maker Home Appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 0.5-2.5mm |
ISO9001 250C Silicone Insulated Wire Stranded 600v Tinned Copper
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL1333 300v 150C FEP Insulated Copper Wire 20AWG FT2 For Home Appliance Lighting Heater
| Product Name: | FEP Insulated Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | FEP Wires Rubbe Insulation Cable |
18AWG 22AWG for Wiring Harness Awm3135 CCC for Home Appliance and Lighting
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
AWM3135 High Temperature Electrical Ultra Flexible Silicone Insulated Wire Heat Proof
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL3142 FT2 Electrical Silicone Insulation Wire 150C 600V For Home Appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |

