All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
UL758 20AWG PFA Insulated Wire 600V / 150C Red For Heater Home Appliance Light
| Product Name: | PFA Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PFA Wires Rubbe Insulation Cable |
Heat-Resistant UL3122 Silicone Insulated Copper Wire with 200C Rated Temperature and 300V Voltage for Home Appliances in 305 Meter Rolls
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
305m/Roll Silicone Rubber Insulated Wire UL3512 Tinned Copper
| Product Name: | UL3512 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
20AWG UL1927 FEP Insulated Wire With Stranded Conductor For Home Appliance
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
20AWG UL3142 150C 600V Silicone Insulation Wire 305m/ roll Tinned Copper
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
30AWG 150C VDE Silicone Insulated Wire UL3132 Tinned Copper Conductor Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
26awg XLPE 150C 600V Silicone Insulated Wire UL3134 Tinned Copper Conductor Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
16awg UL Silicone Insulated Wire UL3138 Tinned Copper Insulated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
600V 150C UL758 Silicone Insulated Wire UL3141 Copper Electric Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
150C Silicone Rubber Insulated Wire UL3212 305m/ Roll UL Tinned Copper Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |

