All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
600V 200C FEP Insulated Copper Wire UL1330 FEP Insulation Wire For Home Appliance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
CCC AWM3133 Silicone Rubber Headlamp Insulated Wire for home appliance and lighting
| Name: | 22 AWG Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
305m/ Roll UL3123 Silicone Insulated Copper Cable Home Appliance Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
Yellow / Green XLPE Insulated Wire 750V 125C 20AWG For Home Appliances
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Yellow Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
1 Core PFA Insulated Wire UL1860 Tinned Copper Electrical Wire For Home Appliance
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
UL3137 600V 150C Silicone Insulated Wire For Home Appliances
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
20 AWG Hight Temperature FEP Insulated Wire 200C For Home Appliance
| Product Name: | Copper Core PVC Insulation Wire |
|---|---|
| Color: | Customer's Requirement |
| Conductor: | Stranded Copper |
Heat Resistant Rubber Silicone Insulated Wire For Home Appliance Control Cable UL3075
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
H05S-K VDE Heat Resistance Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliances
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
12 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

