All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
UL3140 20AWG 150C Silicone Insulated Wire 305m/ Roll Tinned Copper Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3122 Tinner Copper Insulated Wires 300V 200℃ UL758 For Linghting
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Standard: | UL758 |
silicone rubber insulated wire 12-30AWG for electrical appliance with blace red color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
30AWG Home Appliance PFA Insulated Wire 150V Tinned Copper
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
2.5mm 0.25mm FEP Insulated Wire 7.3N/mm2 Tensile Strength Wire for Wide Temperature Range
| Impedance: | ≤20Ω/km |
|---|---|
| Flexibility: | ≥3D |
| Tensile Strength: | 7.3N/mm2 |
High Voltage XLPE Wire UL 3194 18AWG For Home Appliance / Robot / UAV
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3166 125C XLPE Flexible Insulated Wire 300V 125C VDE Braided Copper
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 125C |
| Standard: | UL758 |
600V 150C UL3137 silicon rubber wire Tinned Copper Electric wire for electrical appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3173 125C Home Appliance XLPE Insulated Wire For UAV Robot
| Insulation: | XLPE |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Rated Voltage: | 600V |
IATF Fiberglass Insulated Copper Wire 20AWG 600V UL3069 For Home Appliance
| Product Name: | UL3069 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |

