All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
UL3136 silicone rubber insulated wire Tinned Copper For Lighting with black color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
Home Appliance / Heater / Lighting FEP Wires Tinned Copper Ul1330 600V/200C
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Insulation: | FEP Insulation Cable |
18 AWG High Temp Silicone Rubber Insulated Wire For Electrical Appliance UL 3367
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Heat Resistant Fiberglass Braided Wire UL3550 For Home Appliance Wiring Harness
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Or Bare Copper |
| Size: | 22-12AWG |
electrical flexible Wire UL3122 20awg 18awg 16awg for home appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
PVC Wires 22 AWG Red and 26AWG Black Color Sr PVC Insulation Wires and Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Cooker wires yellow rubber insulated wire 26awg 7/0.16 wires and cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3135 600V 200C Silicone Insulated Wire 16AWG - 30AWG Electric Wire Cable
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
600V UL3331 XLPE Hook Up Wire And Cable For Home Appliance Oil Resistant
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
Reach Insulated Wire 22AWG Wire High Temperature Wire 450C
| Item: | Mica Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Mica + Glass |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |

