All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
Fiberglass Braided Silicone Insulated Wire UL3122 0.3-1.25sqmm Tinned Copper Conductor
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
Mysun Green & Yellow Lights XLPE Hook up Wire UL3289 14AWG China Factory Supply
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
150C rated temperature XLPE insulated cable UL3321 tinned copper conductor
| Insulation: | XLPE |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-2AWG |
16-32AWG Flexible Insulated Wire Tinned Copper Conductor UL1860
| Rated Voltage: | 150V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PFA |
600V High Voltage Thin Lead Wire , FEP Insulated Wire UL1901 200℃
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
15KV High Voltage 16 Awg Wire , UL3239 Insulated Cable Acid Resistance
| Rated Voltage: | 15KV |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
UL758 Standard Silicone Wire with 200°C Temperature Resistance and Tinned Copper Conductor for Home Appliances
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 14 AWG, 24 AWG, 8 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 6 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 26 AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
high temp 18awg UL certificate Insulated Wire UL1332
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | FEP |
16awg 450C High Temp Mica Insulated Wire / Nickel Plated Copper Wire UL5128
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 450℃ |
| Insulation: | Glass |
200C 8awg UL1199 PTFE Wire High Temperature insulated Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PTFE |

