All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
250 Degree Silicone Rubber Insulated Wire Flexible Multi Core Type UL4367
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Tinned Copper 16 Awg Hookup Wire , Low Smoke Halogen Free Cable UL3271
| Voltage: | 600V-750V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
UL10362 PFA Coated Insulated Wire For Lighting 300V 250C Flame Retardant
| Insulation: | PFA |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
| Size: | 30AWG-4/0AWG |
Durable 18AWG High Temp Silicone Insulated Wire UL3134 For Electric Kettles
| Name: | High Temperature Silicone Wire Cable |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18AWG, 16AWG, 14AWG, 12AWG |
Acid Resistance Silicone Insulated Wire UL3530 150C Or 200C Working Temperature
| Name: | Silicone Jacketed Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-1AWG |
UL Listed AWM UL3530 Silicone Rubber Insulated Wire High Temperature Resistance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ OR 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
12 AWG Silicone Coated Fiberglass Braided Wire For Coffee Maker UL3074
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 12AWG |
High working temperature silicone rubber insulated wire UL3253 250C
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
| Size: | 30-12AWG |
Round 12 AWG Stranded Copper Wire , Green Flexible Electrical Wire AWM 3135
| Type: | Insulation |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Home Appliances Silicone Rubber Insulated Wire AWM 3130 Nickel Copper Conductor
| Item: | Silicone Rubber Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Nickel Copper |

