All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 279 Products.
UL3512 High Temperature Silicone Insulated Wire with 200C Rating and Round Shape for Industrial Applications
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Rubber |
| Rated Voltage: | 600 V |
UL1180 PTFE Wire 200C High-Temperature Resistant 12-32 AWG
| Temperature Rating: | 200°C |
|---|---|
| Wire Shape: | ROUND |
| AWG Sizes: | 12, 20, 22, 8, 24, 14, 16, 18, 26 |
UL10072 FEP High Temperature Wire 150V 200C for Electronic Equipment Back Panel Areas
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 26AWG, 7AWG, 5AWG, 3AWG, 0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
UL3239 FEP Wire with 15000V Rated Voltage and 200C High Temperature for Industrial Power Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | FEP |
UL3071 Certified 600V 200C High Temperature Silicone Fiberglass Braided Wire for Convection Heaters
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200 Degree |
| Conductor Material: | Copper |
FDA Certificate High Temperature Flexible Tubing / High Temperature Wire Sleeve
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 300-6000V |
| Packaging Details: | 100m per roll |
High Temperature Wire 18 AWG UL1330 200c 600V FEP Insulated Electric Wire Cable 2.17mm
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | FEP |
| Color: | Requirement |
UL3075 600V Rated Voltage 200C Rated Temperature 10AWG Diameter High Flexible Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
200C Rated Temperature 600V Rated Voltage Tinned Copper Conductor Battery Cable Silicone Rubber Wire
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 75mm2, 120mm2, 150mm2, 200mm2, 240mm2 |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL3074 12AWG 600V 200C Silicone Rubber Fiberglass Braided Copper Wire for Dehumidifier and Heaters
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG |
| Insulation Material: | Rubber |

