All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 270 Products.
UL1860 PFA Wire 150V 200C High Temperature Wire for Industrial and Medical Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
UL3122 Silicone Insulated Wire 300V 200C High Temperature 18 AWG for Home Appliance and Industrial Use
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
UL1901 FEP Wire 600V 200C High Temperature Wire for Industrial Robots and Drones
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 26AWG, 7AWG, 5AWG, 3AWG, 0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
UL20262 FEP Multi Core Wire 300V 200C High Temperature with Tinned Copper Conductor for UAV Robot and 3D Printer Wiring
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 2X22, 2X18, 2X20, 3X18, 3X20, 3X22, 4X18, 4X20, 4X22, 5X18, 5X20, 5X22, 6X18, 6X20, 6X22, 7X18, 7X20, 7X22 |
| Insulation Material: | FEP |
UL3122 Fiberglass Braided Wire with 300V Rated Voltage and 200C High Temperature Silicone Rubber Insulation and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 1.25mm2, 0.5mm2, 0.75mm2, 1.5mm2 |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL3530 High Temperature Silicone Insulated Wire with Tinned Copper Conductor for 200C Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG, 28AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
UL3074 12AWG 200C 600V High Temperature Silicone Fiberglass Braided Wire for Oven and Deep Fryer
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
UL3512 High Temperature Silicone Insulated Wire with 200C Rating and Round Shape for Industrial Applications
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Rubber |
| Rated Voltage: | 600 V |
UL1180 PTFE Wire 200C High-Temperature Resistant 12-32 AWG
| Temperature Rating: | 200°C |
|---|---|
| Wire Shape: | ROUND |
| AWG Sizes: | 12, 20, 22, 8, 24, 14, 16, 18, 26 |
UL10072 FEP High Temperature Wire 150V 200C for Electronic Equipment Back Panel Areas
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 26AWG, 7AWG, 5AWG, 3AWG, 0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG |
| Insulation Material: | Rubber |

