All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 279 Products.
UL3530 Silicone Wire 600V 200C Flexible High Temperature Wire for Oven and Heating
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone |
| Rated Voltage: | 600V |
Silicone Wire UL3135 600V 200C High Temperature Electric Cable with Tinned Copper for Intelligent Appliance
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 8 AWG, 24 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 6 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 26AWG 28AWG 30AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
High Temperature Silicone Rubber Tubing / Heat Proof Flexible Tubing For Food Machines
| Material: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Size: | 1-20mm |
| Color: | Black, Red, White, Yellow, Blue, Green, Grey, Transparent |
1.2-2.5KV High Temperature Flexible Tubing And Sleeve Flame Retardant
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 1.2-2.5KV |
| Flame Test: | VW-1 And FT-1 |
200 Degrees High Temperature Flexible Tubing Silicone Coating Fiberglass Braided
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 1.2-2.5KV |
| Flame Test: | VW-1 And FT-1 |
Food Grade High Temperature Flexible Tubing Silicone Rubber Sleeve For Coffee Machine
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 300-6000V |
| Packaging Details: | 100m per roll |
High Temperature FEP Insulated Wire Harness 200 Degree 30 AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
VDE0250 Certified 750V 200C High Temperature FEP Insulated Power Cable for Industrial Machines and UAV Robots
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2X0.5, 2X0.75, 2X1.00, 2X1.5, 2X2.00, 2X2.50, 3X0.50, 3X0.75, 3X1.00, 3X1.50, 3X2.00, 3X2.50, 4X0.50, 4X0.75, 4X1.00, 4X1.50, 4X2.00, 4X2.50 |
| Insulation Material: | FEP |
High Temperature Silicone Wire Battery Cable with 200C Rated Temperature 600V Rated Voltage and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2 AWG, 4 AWG, 1 AWG, 6 AWG, 10 AWG, 8 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 25mm2, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 95mm2, 120mm2, 150mm2, 240mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |
300v 200c PFA Insulated Wire Ul20262 Black Awm20262 Lighting Home Appliance Heater
| Product Name: | PFA Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PFA Wires Rubbe Insulation Cable |

