All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 270 Products.
multicore 200C UL20369/20710 FEP Insulated Wire for industrial machine
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | FEP |
Tinned Copper Conductors Insulated Wire 300V UL1592 Weather Resistance
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-16AWG |
electrical flexible Wire UL3122 20awg 18awg 16awg for home appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
electrical flexible UL3075 fiberglass silicone rubber copper wire for home appliance heating
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 10awg |
FEP Tinned Copper Insulated Wire UL1332 300v 200c For High Voltage
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL 1199 Custom Electrical Wire Insulated PTFE Wire Cable 20 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Nickel-plated/silver-plated Copper Wire |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
Flexible Silicone Insulation Tinned Copper Braided Wire Low Eccentricity
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
300v 200c UL1332 Tinned Copper FEP Insulated Cable 10-30AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
16-32AWG Flexible Insulated Wire Tinned Copper Conductor UL1860
| Rated Voltage: | 150V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PFA |
600V High Voltage Thin Lead Wire , FEP Insulated Wire UL1901 200℃
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |

