All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 270 Products.
0.3-2.5mm2 UL3135 12-26AWG Flexible Electical Wire Tinned Copper hook up wire for heating system home appliance
| Applications: | Industrial Power,home Appliance |
|---|---|
| Colors: | All Colors |
| Standard: | UL 758 |
200C UL Silicone Rubber Insulated Wire UL3240 305m/ Roll Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
305m/ Roll 200C UL Insulated Heating Wire UL3240 Tinned Copper Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
UL3135 VDE 200C 600V Tinned Copper Cable Silicone Rubber Insulated Wire 305m/ roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
200C Tinned Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/ Roll UL3241
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 200C |
600v 14awg UL3071 Silicone Rubber Insulated Wire 200c CCC
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Brown |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL FT2 12AWG 200c Tinned Copper Silicone Wires Tinned Copper
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Red |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
200C UL3122 Fiberglass Insulation Electrical Wire 2.66mm Dia For Heating Lead
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
0-30AWG Flexible Insulated Wire UL1901 600V 200C FEP All Colors
| Product Name: | UL1901 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
200C Temperature Rated FEP Insulated Electric Conductor UL VW-1 Flammability 300V Voltage Rating
| Flammability: | UL VW-1 |
|---|---|
| Flexibility: | ≥3D |
| Outer Diameter: | 2.5mm |

