All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 270 Products.
Flame Retardant 12 Awg Silicone Rubber Glass Braid Wire UL3074 Customized Color
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
Food Grade High Temperature Flexible Tubing Silicone Rubber Sleeve For Coffee Machine
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 300-6000V |
| Packaging Details: | 100m per roll |
600V 200C Silicone Rubber Insulated Wire Tinned Copper UL3135 for home appliance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200°C |
| Conductor: | Tinned Copper |
20/22/24awg UL1330 high temperature Insulated Wire 200C 600V
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
High temperature appliance lead wire insulated wire cable UL1330 10-28AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Insulation: | FEP |
200C 30KV Soft Silicone Rubber Insulated Wire UL3239 Customized Color
| Rated Voltage: | 3KV, 6KV,10KV,20,KV,30KV |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Fiberglass Insulated Stranded Tinned Copper Wire 1.68-2.66mm Diameter AWM3122
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
High quality UL 3122 300V 200C silicone Insulated Wire fiber glass braided wire black white blue yellow
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
High Temperature FEP Insulated Wire Harness 200 Degree 30 AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UL3075 10AWG Silicone Fiberglass Braided Wire with 600V Rated Voltage and 200C Temperature Rating for Industrial Heaters
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Wire Diameter: | 10AWG |
| Insulation Material: | Rubber |

