All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 270 Products.
UL4291 Silicone Rubber Wire Cables 300V 200C FT2 Home Appliance Light
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
200C UL758 26AWG fiberglass Rubber Insulated Electrical Wire hook up wire for heating
| Product Name: | Silicone Wire |
|---|---|
| Size: | 12-26AWG 0.3-1.25mm2 |
| Rated Voltage: | 600V |
Super Flexible Silicone Insulated Wire And Cable Blue Color UL3135 600V 200C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Name: | Silicone Copper Wire |
300v 200c Degree UL1332 Tinned Copper FEP Insulated Wire
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded/Solid |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
UL1330 FEP Tefzel Insulated Wire 200C 600V Tinned Copper
| Temperature Rating: | 200℃ |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| AWG Sizes: | 12, 20, 22, 24, 8, 14, 16, 18, 6, 2, 4 |
AWM3122 20AWG Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/roll 300V 200C
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
600v 200c Fiberglass Insulated Heating Wire Silicone Rubber 16AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3122 Fiberglass Braided Wires Silicone Rubber Insulation 305m/Roll
| Model: | UL3122 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Jacket: | Fiberglass |
UL3728 Silicone Rubber Cables 30AWG 300V/200C FT2 Yelow/Green Robot Home Appliance Light
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
Electrical Appliance Silicone Insulated Wire Super Flexible With Stranded Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |

