All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 270 Products.
250C 14 AWG Stranded Wire , Nickel Plated Copper Wire UL10486
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
16-32AWG Flexible Insulated Wire Tinned Copper Conductor UL1860
| Rated Voltage: | 150V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PFA |
600V High Voltage Thin Lead Wire , FEP Insulated Wire UL1901 200℃
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
305m/roll 26AWG UL3172 Fiberglass Braided Silicone Wire
| Insulation: | Silicone |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-26AWG |
Insulated AWM 3123 Fiberglass Braided Wire For Microwave Oven
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
PEFE TFE FEP Insulation Copper Conductor Wires 32AWG UL758
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
10AWG UL3075 High Temp Electrical Wire Fiberglass Braided Wire CCC
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3122 1.25mm Fiberglass Insulated Copper Wire 300V 18AWG For Robot
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Tinned Copper 26AWG Silicone Rubber Od 1.38mm Can Be Customized
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
2.5mm Flexible Electric Copper Tinned Wire Silicone Rubber Insulated
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |

