All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 435 Products.
150C UL 305m/ Roll Silicone Insulated Wire UL3239 6KV 10KV Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
VDE XLPE UL3512 Silicone Insulated Wire 200C 600V Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
UL3136 Silicone Rubber Insulated Wire with 150C Rated Temperature 300V Rated Voltage and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL3069 Heat Resistant Wire with 600V Rated Voltage 150C Temperature Rating and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20AWG, 22AWG, 24AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
Electrical 200C 600V Tinned Copper Insulated Wire Ul3239
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
300V Voltage Resistance Silicone Rubber 20 AWG 7/031 Tinned Copper Wires
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3122 Fiberglass Braided Wire with 300V Rated Voltage and 200C High Temperature Silicone Rubber Insulation and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 1.25mm2, 0.5mm2, 0.75mm2, 1.5mm2 |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL3222 Lighting 305m/ Roll Silicone Flexible Cable 150C Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3135 600V 200C Silicone Insulated Wire 16AWG - 30AWG Electric Wire Cable
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Super flexible wire UL3367 silicone rubber insulated wire tinned copper conductor
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-10AWG |

