All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
UL1015 Stranded PVC Insulated Wire Tinned Copper Cable For House Wiring
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL3122 Mysun Electric Wires High Temp 300V 18AWG XLPE Cable for Robot
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL3122 Mysun Electric Wires High Temp 300V 18AWG XLPE Cable for Robot
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL3122 High Temperature Voltage Resistant Silicone Rubber Wire and Cables
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL1332 FEP Insulated Wire with Tinned Copper Conductor Flexible and 200℃ Rated Temperature for Home Appliance
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 24 AWG, 22 AWG |
| Insulation Material: | FEP |
Cross Linked Polyethylene Wire UL3289 Hook up Wire Red XLPE Insulated Copper Electrical Wire
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Conductor Construction: | 7/0.10 7/0.127 7/0.16 11/0.16 21/0.18 41/0.254 105/0.254 133/0.45 |
| Diameter: | 1.86-11.66 Mm |
150deg Silicone Rubber Insulated Wire 24awg For Headlamp 600V UL 3137
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
600V 200C Silicone Rubber Insulated Wire Tinned Copper UL3135 for home appliance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200°C |
| Conductor: | Tinned Copper |
Electrical Appliance Silicone Rubber Insulated Wire 600V 18awg UL3134 150C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Yellow 22awg 150deg Silicone Rubber Insulated Wire For LED Lighting Application
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

