All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
Eco friendly 12 awg hookup wire , high temperature electrical cable UL3240
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Green 1.5mm Silicone Rubber Insulated Wire For Electric Motor UL3512
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Blue Tinned Copper 22 Awg 600v Wire , Flexible Silicone Wire UL3529 150℃
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Flame Retardant Silicone Rubber Insulated Cable , Electric Heater Wire UL3222
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
awm 22 Gauge flexible UL3212 Heat Resistant Silicone Rubber Insulated electrical Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
VDE 300V 0.35mm Silicone Rubber Medical Wire UL758 FOR heating home appliance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Black Silicone Insulated Wire Flame Retardant UL Listed Tinned Copper Conductor Wire Gauge 14awg
| Conductor Strand: | Stranded |
|---|---|
| UL Listed: | Yes |
| RoHS Compliant: | Yes |
UL Listed AWM UL3530 Silicone Rubber Insulated Wire High Temperature Resistance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ OR 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL Listed 3050mm Silicone Insulated Tinned Copper Wire with 200.C Heat Resistance
| Conductor Strand: | Stranded |
|---|---|
| Temperature Rating: | 200°C |
| Length: | 3050 |
Tinned Copper Conductor XLPE Insulated Wire UAV Heater UL3321 150C
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |

