All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
UL3728 Silicone Rubber Wires 300v 200C 16AWG FT2 Black Home Appliance Lighting
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
VDE H05S-K 180C Stranded Flexible Electrical Wire 0.75mm2 750V Tinned Copper Conductor
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
flexible multicore VDE H05SS-F Silicone Rubber Insulated Wire hook up wire
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
UL3122 flexible silicone electrical wire for electrical wire with red black white color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
250 Degree Silicone Rubber Insulated Wire Flexible Multi Core Type UL4367
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Tinned Copper Conductors Insulated Wire 300V UL1592 Weather Resistance
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-16AWG |
UL3138 Flexible Insulated Wire 10 AWG Silicone Wire With Tinned Copper
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-9AWG |
UL3122 Fiberglass Braided Wires Silicone Rubber Insulation 305m/Roll
| Model: | UL3122 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Jacket: | Fiberglass |
2 Pins 16 Gauge High Temperature Wire , Silicone Jacketed Cable 300V 200℃
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
22awg UL3320 XLPE Insulated Cable hook up wire UL certificates
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 90℃ |
| Standard: | UL758 |

