All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
20 Gauge Stranded Silicone Insulated Wire UL758 Standard Alkali Resistance
| Name: | 20 Gauge Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
AWM3135 18 AWG Silicone Insulated Wire For Headlamp Heat Resistant UL Approval
| Name: | 18 AWG Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
2.5mm Flexible Electric Copper Tinned Wire Silicone Rubber Insulated
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL3135 Silicone Rubber Heat Resistance Insulated Heating Wire Tinned Copper 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL3135 Silicone Rubber Insulated Heating Wire High Temperature Tinned Copper
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL standard silicone cable UL3135 Flexible Silicone Wire For Tinned Copper Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200°C |
| MOQ: | 3050M |
30AWG 150C VDE Silicone Insulated Wire UL3132 Tinned Copper Conductor Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
305m/ roll UL3123 Silicone Insulated Power Cable 150C XLPE Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
18 AWG Tinned Copper Electrical Silicone Wire Hight Temperature 600V For Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL758 Standard Silicone Wire with 200°C Temperature Resistance and Tinned Copper Conductor for Home Appliances
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 14 AWG, 24 AWG, 8 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 6 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 26 AWG |
| Insulation Material: | Silicone |

