All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
UL3133 Approval 16 AWG Silicone Wire , Insulated Resistance Wire Lightweight
| Name: | 16 AWG Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-16AWG |
Flame Retardant Silicone Rubber Insulated Cable , Electric Heater Wire UL3222
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Braided Fiberglass Insulated Copper Wire UL3122 20awg 18awg 16awg UL Certificated
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
18 AWG Fibreglass Insulated Cable Stranded Conductor Copper Wire
| Jacket Color: | Black |
|---|---|
| Conductor Insulation: | Fiberglass |
| Conductor Material: | Copper |
250°C High Voltage High Temperature Wire , Fiberglass Braided Wire UL3254
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Or Silver Plated Copper |
| Size: | 30-12AWG |
OEM 30 Awg Custom Electrical Wire And Cables Silicone Insulation 30V 150C Acid Resistance
| Rated Voltage: | 30V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
2 Pins 16 Gauge High Temperature Wire , Silicone Jacketed Cable 300V 200℃
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Hight Temperature Electrical FEP Wire Tinned Copper UL1330 1AWG For Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Insulation: | Fep Insulation Cable |
26AWG FEP Wire UL758 VDE-REG 8207 600V/200C Industrial Power FEP Jacketed Cable
| Product Name: | FEP Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | FEP Wires Rubbe Insulation Cable |
UL3266 300V 125C xlpe insulated cable fire resistant with UL certificate
| Insulation: | XLPE |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 32-10AWG |

