All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
20awg high temp 250C AWM UL1726 PFA Insulated Wire heating cable
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
18awg 250C UL1727 Oil Resistant Insulated Wire Electrical Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
High Temperature PFA Insulated Wire 26 AWG UL1859 Reel Packing
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | PFA |
UL3135 600V Factory Supply Industrial Machine Electrical Heating Element Silicone Insulated Copper Wire Cable
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL758 Tinned Copper Silicone Insulated Heater Wire 600V with Varieties of Sizes for AWG
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
200C FEP Wire Tinned Copper UL1330 22AWG Standard 300V For Heater / Motor
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Insulation: | Fep Insulation Cable |
22awg UL1180 high temperature none cracked PTFE Insulated Wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PTFE |
26 AWG High Voltage Silicone Insulated Wire With Stranded Conductor AWM3136
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
Hight Temperature Electrical FEP Wire Tinned Copper 28AWG 600V/200C For Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Insulation: | Fep Insulation Cable |
UL1199 600V 200C Insulated Nickel Plated Copper Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |

