All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
UL 3512 Silicone Rubber Wires 1mm 40/0.18mm Tinned Copper Wires
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Silicone Rubber Insulation 0.5mm 20/0.18 U L3512 600V Wires and Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
10AWG Silicone Rubber Wire 1050/0.08 Tinned Copper UL758
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Rated Voltage: | 600V |
UL3075 600V Rated Voltage 200C Rated Temperature 10AWG Diameter High Flexible Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
Super Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Heater UL 3138 Abrasion Proof
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Silicone Rubber Insulated Wire Used In Home Appliance/Lighting/Heater Tinned Copper High Temperature Electric Wires
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200°C |
| Standard: | UL758 |
UL3122 High Temperature Voltage Resistant Silicone Rubber Wire and Cables
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
Fiberglass UL3122 Silicone Rubber Insulation Wire 200C 300V
| Products: | Silicone Fiberglass Braided Wires |
|---|---|
| Color: | White Blue Black Red Yellow Green |
| Conductor: | Tinned Copper |
Approval U L Standard Silicone Insulated Wire 24AWG Wires and Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3137 silicone rubber 20AWG 150c tinned copper wires in black color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Red |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

