All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire / Electric Heating Coil Wire UL3219
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Red UL3223 Silicone Rubber Coated Wire , Flexible Rice Cooker Wire Weather Resistance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
AWG3122 Fiberglass Copper Wires Internal Use Electric Wires High Temp
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL3122 Mysun Electric Wires High Temp 300V 18AWG XLPE Cable for Robot
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
14 awg wire silicone and 1.87 diameter conductor red or black color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Home Appliance Conne Fiberglass Silicone Rubber Cable Heat Resistance 16 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
600V 200C Silicone Battery Cable , High Heat Resistant Wire UL CUL CSA Certificated
| Voltage: | 600V AC |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
16 AWG silicone rubber Flexible Insulated Wire with headlamp yellow color AWM3135
| Name: | 16 AWG Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
CCC 7.60mm 16 AWG 600V Copper Conductor XLPE Insulated Electric Wire Brown
| Item: | XLPE Hook Up Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600-750V |
| Rated Temperature: | 150℃ |
Cable electric automotive tinned copper wires 12awg 600V wires
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

