All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
High Resistance Fiberglass Braided Wire AWM 3123 Microwave Oven Application
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL758 30AWG Stranded Copper Wire 600V High Temperature Insulation
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Inrernal Wiring |
Flexible Silicone Insulation Tinned Copper Braided Wire Low Eccentricity
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
UL20262 FEP Multi Core Wire 300V 200C High Temperature with Tinned Copper Conductor for UAV Robot and 3D Printer Wiring
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 2X22, 2X18, 2X20, 3X18, 3X20, 3X22, 4X18, 4X20, 4X22, 5X18, 5X20, 5X22, 6X18, 6X20, 6X22, 7X18, 7X20, 7X22 |
| Insulation Material: | FEP |
Nickel Plated Conductor 26AWG Mica Insulated Wire UL5107 For Heaters
| Product Namee: | UL5107 Mica Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Nickel--plated Copper |
All Colors Insulated Stranded Copper Wire , PTFE Insulated Cable UL1180 20awg
| Product Name: | UL1180 20awg In Electrical High Quality PTFE Wire Cable |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Braided Fiberglass Insulated Copper Wire UL3122 20awg 18awg 16awg UL Certificated
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
600V Fiberglass Insulated Copper Wire UL3071 125c Xlpe High Temperature
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3130 300V Rated Voltage 150C Temperature Rating Tinned Copper Conductor Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 18 AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
Mildew Proof 12 AWG Silicone Rubber Insulated Wire High Temperature Cable UL3253
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Copper Wire |

