All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
UL 3122 300V Insulated Wire Cable Thermoplastic Slicone Hook Up Tinned Motor Lead
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL10064 FEP Wire with Multiple AWG Sizes 30V Rated Voltage and 105°C Temperature Rating for Internal or External Interconnection Cable
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
Soft High Temp Heat Proof Electrical Cable For Microwave Oven Flame Resistant
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | 1-1mil Heating Alloy Copper |
600V High Voltage Thin Lead Wire , FEP Insulated Wire UL1901 200℃
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
12 AWG Silicone Coated Fiberglass Braided Wire For Coffee Maker UL3074
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 12AWG |
22WAG UL1858 PFA High Temperature Insulated Wire 150 Degree
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | PFA |
Fiberglass Braided Electrical Cable silicone insulation wire Heat Proof
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-20AWG |
26awg High Temp Fiberglass Insulated Wire ul3122 nickel plated copper wire for sensor
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiberglass |
8 Awg 125C High Voltage XLPE Hook Up Wire 600V UL3195 Heat Resistant
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
High Temperature Flexible Insulated Wire For Headlamp UL3251 250C Rated Temp
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
| Size: | 30-10AWG |

