All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
UL3136 Silicone Rubber Insulated Wire with 150C Rated Temperature 300V Rated Voltage and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
150 Celsius 300V Silicone Rubber Wire Insulated AWM3068 Construction 7/0.10mm
| Material: | Red, Black, Green, Blue, Brown, White, Yellow/green, Etc |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper,copper Or Tinned Copper |
| Application: | Mechanical And Electrical Machine Etc |
300V Silicone Rubber Insulation Cable UL3122 24awg Fiberglass Stranded Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Heat-Resistant UL3122 Silicone Insulated Copper Wire with 200C Rated Temperature and 300V Voltage for Home Appliances in 305 Meter Rolls
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
UL3140 300V 150C Tinned Copper Silicone Rubber Heater Wire for Appliances
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
Silicone Rubber Fiberglass Insulated Copper Wire UL3122 300V 200C UL 758 Standard
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
High quality UL 3122 300V 200C 16AWG 7/0.49mm Silicone rubber Insulated Wire cables black red white
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3122 flexible silicone electrical wire for electrical wire with red black white color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3728 Silicone Rubber Wires 300v 200C 16AWG FT2 Black Home Appliance Lighting
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
Industrial Fiberglass Braided Wire Silicone Rubber Insulation 600V 200C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |

