All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
Cable electric automotive tinned copper wires 12awg 600V wires
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
High temperature wire 10AWG 19/0.61 insulation thickness 1.15mm in blue color wires
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
16AWG 3068 fiberglass braid silicone rubber insulation heating resistant electrical high temperature wire
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Type: | Insulated Nickel Copper Wire |
450V VDE Silicone Rubber Insulated Wire Electrical Strands Wire Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
CCC Certificate Fiberglass Insulated Copper Wire For Oven 300/500V 180C
| Rated Voltage: | 300/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
Flame Retardant Silicone Rubber Insulated Cable , Electric Heater Wire UL3222
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
7 Cores 200C FEP Insulated Wire Control Cable High Voltage UL4389
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
Round 12 AWG Stranded Copper Wire , Green Flexible Electrical Wire AWM 3135
| Type: | Insulation |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Silicone Rubber Fiberglass Insulated Copper Cable 4 6 8AWG 300V CCC
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,transformer Windings And So On,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Insulation Material: | Fiberglass Silicone Wire |
Silicone Insulation Fiberglass Braided Wire Heat Resistant VDE Certificated H05SJ-K
| Rated Voltage: | 300/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |

