All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
12awg UL1570 high temperature 250C Insulated Wire nickel-plated copper wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PTFE |
Green 14 AWG Silicone Cable , Tinned Copper Conductor Silicone Hook Up Wire
| Name: | Silicone Hook Up Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
AWM3135 High Temperature Electrical Ultra Flexible Silicone Insulated Wire Heat Proof
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Durable Flexible 18-26 Awg Copper Wire / Heat Proof Electrical Wire UL3172
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Fiberglass |
3.0mm Fiberglass Insulated Copper Wire 180C For Coffee Maker Halogen Free
| Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Temperature: | 180C |
| Insulation: | Fiberglass |
high temp 18awg UL certificate Insulated Wire UL1332
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | FEP |
24 Gauge High Voltage Silicone Wire , Silicone Electrical Cable Fireproof
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Multi Colored Silicone Speaker Wire / High Temperature Electrical Wire 22 AWG
| Name: | High Temperature Electrical Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
20 Gauge Stranded Silicone Insulated Wire UL758 Standard Alkali Resistance
| Name: | 20 Gauge Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
100m/ Roll UL3239 Silicone Rubber Wire High Voltage Silicone Wire 6KV
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone |
| Conductor Material: | Tinned Copper |

