All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
Flame Retardant Red XLPE Flexible Insulated Wire With Tinned Copper 28 AWG
| Insulation Material: | XLPE |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Rated Voltage: | 600-750V |
Black 24 AWG XLPE Flexible Insulated Wire Cable Tinned Copper Conductor AWM 3289
| Conductor: | Tinned Copper |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600-750V |
| Rated Temperature: | 150℃ |
2.5mm2 UL3135 20AWG Flexible Electical Wire Tinned Copper
| Applications: | Industrial Power,home Appliance |
|---|---|
| Colors: | All Colors |
| Standard: | UL 758 |
UL3122 Fiberglass Braided Proof Insulated Wire Heating Lead 300V
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire High Temperature Resistant 600V 200C UL3071
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
Super Flexible Silicone Insulated Wire And Cable Blue Color UL3135 600V 200C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Name: | Silicone Copper Wire |
Red Silicone Flex Cable / Silicone Coated Electrical Wire 300V 150C UL3132
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Coffee Machine High Temp Lead Wire , Fiberglass Braided Electrical Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
Tinned Copper Conductor XLPE Hook Up Wire For Home Appliance 22 Gauge AWM3321
| Model: | AWM3321 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
Sturdy 26 AWG XLPE Hook Up Wire With Tinned Copper UL3271 Acid Resistance
| Model: | AWM3271 |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Construction: | 7/0.1 7/0.127 7/0.16 11/0.16 17/0.16 21/0.18 26/0.254 No./mm |

