All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
AWM3271 18AWG brown home appliance XLPE Hook Up Wire Tinned Copper
| Name: | XLPE Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3271 |
| Conductor: | Tinned Copper |
18AWG Electrical Silicone Insulated Wire UL3367 Standard For Heaters 305 Per Roll
| Item: | Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| OD: | 1.38-2.07 Mm |
2.5mm2 UL3135 20AWG Flexible Electical Wire Tinned Copper
| Applications: | Industrial Power,home Appliance |
|---|---|
| Colors: | All Colors |
| Standard: | UL 758 |
Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire High Temperature Resistant 600V 200C UL3071
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
Fire Insulation XLPE Copper Cable , 28 AWG Ul Hook Up Wire Tear Resistance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
Blue Tinned Copper 22 Awg 600v Wire , Flexible Silicone Wire UL3529 150℃
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Flexible 16 Awg XLPE Hook Up Wire With Tinned Copper Conductor UL3321
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
CCC Certificate Fiberglass Insulated Copper Wire For Oven 300/500V 180C
| Rated Voltage: | 300/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
Ultra Flexible Silicone Insulated Wire Heat Proof Cable For Home Appliance UL3135
| Name: | Flexible Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Standard: | UL758 |

