All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |
16 awg 600V 105C UL1015 PVC Insulated Copper Wire Hook Up Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 105℃ |
| Insulation: | PVC |
150C XLPE Hook Up Wire XLPE Insulated Cable UL3321 VW-1 18AWG For Industrial Power
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
20AWG AWM1431 Xlpvc Insualtion Wires Transparent Internal 5.05mm
| Insulation: | XLPVC |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 1.90-5.05mm |
UAV Heater Fiberglass Insulated Copper Wire 30AWG Silicone Rubber UL3068
| Product Name: | UL3068 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber Fiberglass Braided |
| Conductor: | Tinned Copper |
The 12AWG XLPE Insulation Copper Wire UL758 for Industrial Machines
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3321 |
| Conductor: | Tinned Copper |
250C High Temperature Electrical Cable , 24 Awg Stranded Wire UL3252
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 250C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Copper 24AWG PFA Flexible Insulated Cable E239689 150V 200C UL1860 For Home
| Product Name: | UL1860 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL3948 Silicone Rubber Cables 600v 200C 18AWG FT2 Home Appliance Uav Lighting
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
Halogen Free XLPE Hook Up Wire Led Light Cable UL3265 UL Approved Multi Colored
| Voltage: | 150V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |

