All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
5.97mm UL3075 Fibreglass Insulated Cable FT-2 Tinned Copper
| Name: | Fiberglass Insulated Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
Fiberglass Insulated Copper Wires for Heater Use 22AWG
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL Listed UL3071 Fiberglass Insulated Copper Wire 18/16/14/13AWG Oil Resistant
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-13AWG |
Fire Resistant Fiberglass Insulated Copper Wire Cable For Rice Cooker UL3068
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-16AWG |
Red UL3223 Silicone Rubber Coated Wire , Flexible Rice Cooker Wire Weather Resistance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
10KV High Temperature Heater Wire , Silicone Jacketed Wire UL3634 Chemical Resistance
| Rated Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Copper Wire |
0.75 mm Flexible Silicone Rubber Coated Flexible Wire For Led Light VDEH05S-K
| Rated Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
insulated ptfe coated wire UL1570 nickel plated and silver plated copper
| Insulation: | PTFE |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Or Silver Plated |
| Size: | 30AWG-10AWG |
VW-1 flame retardant UL1591 insulated 28awg hook up wire
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-16AWG |
Fire Rated Silicone Insulated Test Lead Wire 26AWG-12AWG 0.3mm-2.5mm For Option
| Name: | Silicone Wire Cable |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-12AWG, 0.3-2.5mm |

