All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
CCC UL3068 Silicone Wiring Cable 150c Stranded Conductor
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Yellow |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Tinned Copper XLPE Electrical Wire Stranded Conductor 26Awg
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
24awg 75c 300v Tinned Copper XLPE Wires UL3194 Stranded Conductor
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Red |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Nickel Plated Mica Insulated Cable Glass Braided UL5335 22AWG Conductor
| Product Namee: | UL5335 Mica Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 450°C |
600V 4 - 28 Awg Silicone Rubber Cable Flexible 1.5/2.5/3mm Electric Silicone Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3265 Low Smoke XLPE Electrical Cable 16awg - 22awg Insulated Stranded Copper Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
600V 4 - 28 Awg Silicone Rubber Cable Flexible 1.5/2.5/3mm Electric Silicone Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
32-10AWG Silver Plated Copper Wire , Covered Wire UL1180
| Insulation: | PTFE |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Or Silver Plated |
| Size: | 32AWG-10AWG |
5 Pins 200C Custom Electrical Wire Telfon Insulation Jacket Heating Cable
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP Or PFA |
305m/roll 26AWG UL3172 Fiberglass Braided Silicone Wire
| Insulation: | Silicone |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-26AWG |

