All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
AWM3136 20 AWG Silicone Wire , Red High Voltage Silicone Copper Wire
| Name: | 20 AWG Silicone Wire |
|---|---|
| Model: | AMW3136 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Heat Proof Fiberglass Insulated Copper Wire For Industrial Machine UL3550
| Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Fiberglass |
High Voltage Fiberglass Insulated Copper Wire For House Hold UL3254 Standard
| Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Temperature: | 250C |
| Insulation: | Fiberglass |
Internal Insulated Resistance Wire White Tinned Copper AWM1007 For Home Kitchen
| Item: | PVC Insulated Copper Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 0.24-1.50 Mm |
Automobiles Copper Conductor FEP Coated Wire CSA FEP Insulated Cable
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Certification: | CSA/UL/CCC/VDE/ISO |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
CCC Automobiles FEP Copper Wire 30awg UL1332 200V CSA FEP Insulated Cable
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Certification: | CSA/UL/CCC/VDE/ISO |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
UL Listed PVC Insulated Copper Wire / Pvc Insulated Cable For Air Conditioner UL1007
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 80℃ |
| Insulation: | PVC |
Electronic Equipment PVC Sheathed Cable , Insulated Power Cable AWM1430 Internal Wiring
| Insulation: | XLPVC |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 1.05-2.4mm |
UL758 300V 3.70mm PTFE Insulated Copper Wire High Temperature
| Item: | PTFE Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated/silver-plated Copper Wire |
| OD: | 0.90-3.70mm |
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |

