All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
UL3239 Tinned Copper Jacketed Wire , High Temp Appliance Wire Fireproof
| Name: | Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3239 |
| Insulation: | FEP |
AWM3321 26AWG green home appliance XLPE Hook Up Wire
| Insulation: | XLPE |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-2 AWG |
black home appliance XLPE Hook Up Wire AWM3321 24AWG Factory supply
| Conductor: | Tinned Copper |
|---|---|
| Conductor Construction: | 7/0.10 7/0.127 7/0.16 17/0.16 21/0.18 16/0.254 41/0.254 105/0.254 |
| Diameter: | 1.86-10.66 Mm |
VDE8298 PFA Insulated Nickel Plated Copper Wire Cables 1.25mm For UAV
| Product Name: | PFA Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 450/750V |
| Conductor: | Nickel Copper |
Rubber Coated Insulated Electrical Wire , 20 AWG Stranded Hookup Wire Heat Resistant
| Name: | Silicone Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3137 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Heat Proof 18 Awg Electric Hook Up Cable , ROHS Halogen Free Wire UL3266
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
UL3122 flexible silicone electrical wire for electrical wire with red black white color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
10AWG FT2 Black Silicone Rubber Wires Tinned Copper Conductor UL3530 For Home Appliance
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
Silicone Flexible Insulated Wire 28AWG Pure Tinned Copper Wire
| Conductor Type: | Flexible |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone |
| Conductor Material: | Copper |
UL1570 250C Copper Conductor PTFE Insulation For Electrical Appliance
| Rated Voltage: | 600V 250C |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |

