All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
Flexible Oil Resistant Wire Insulation , Thermal Insulated Wire 1.0mm 180C 750V VDEH05SS-K
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
VDE 600v Tinned Copper Braid Wire 200 Degree 250C Silicone Rubber
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Red 22 AWG Silicone Insulated Wire With Tinned Copper Conductor UL3133
| Name: | 22 AWG Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
20 Gauge Stranded Silicone Insulated Wire UL758 Standard Alkali Resistance
| Name: | 20 Gauge Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Widely Use Silicone Rubber 600v Electrical Wire with Working Temperature 200 Degree
| Name: | 18 AWG Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Double Insulation Copper FEP Insulated Wire High Temperature Cable 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
Flexible 16 Awg XLPE Hook Up Wire With Tinned Copper Conductor UL3321
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
UL 1726 Copper PFA Insulated Wire Electric Motor Winding Wire For Industrial Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
8 Awg 125C High Voltage XLPE Hook Up Wire 600V UL3195 Heat Resistant
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
High Temp Silicone Rubber Insulated Wire Flexible UL3241 Moisture Proof
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Or Silver Plated Copper Wire |

