All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
VDE0250 Standard FEP Insulated Wire with 100m per Roll and Stranded Conductor for Harsh Environments in Electronics & Aerospace
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 2X0.5, 2X0.75, 2X1.00, 2X1.25, 2X1.5, 2X2.00, 2X2.50, 3X0.50, 3X0.75, 3X1.00, 3X1.25, 3X1.50, 3X2.00, 3X2.50, 4X0.50, 4X0.75, 4X1.00, 4X1.50, 4X2.00, 4X2.50 |
| Insulation Material: | FEP |
UL3123 150C 600V Tinned Copper Silicone Rubber Wire for Home Appliances and Heaters
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
High Temp 22 Awg Hookup Wire , XLPE Insulated Wire For LED Lighting UL3173
| Voltage: | 600V-700V |
|---|---|
| Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
22 Gauge UL758 XLPE Insulated Wire Tinned Copper Conductor
| Model: | AWM3321 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
600v 150C Silicone Rubber Insulated Wire UL3213 8AWG FT2 Green For UAV Lights
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
600v 150C Silicone Rubber Insulated Wire UL3213 8AWG FT2 Green For UAV Lights
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
AWM3321 14AWG The company supply yellow headlamp XLPE insulated wire
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3321 |
| Insulation: | XLPE |
ISO 300V High Voltage PFA Insulated Wire For Automotive Internal
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Electric Copper FEP Insulated Wire Heating Application 16AWG
| Rated Voltage: | 30V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 105 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
High Temperature FEP Insulated Wire Harness 200 Degree 30 AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |

