All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
UL3726 Silicone Rubber Cables 600v 150C 16AWG FT2 Home Appliance Uav Lighting
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
UL3134 600V 150C Silicone Rubber Wire with Tinned Copper Conductor for Home Appliances and Motors
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 14 AWG, 12 AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
UL3289 16AWG Supply black home appliance XLPE insulated cable wire
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3289 |
| Insulation: | XLPE |
0.3-2.5mm2 UL3135 12-26AWG Flexible Electical Wire Tinned Copper hook up wire for heating system home appliance
| Applications: | Industrial Power,home Appliance |
|---|---|
| Colors: | All Colors |
| Standard: | UL 758 |
UL3122 Flexible Insulated Wire 16AWG Copper Conductor Fiberglass Braiding Cable
| Insulation Material: | Silicone |
|---|---|
| Product Name: | Silicone Electrical Wire |
| Insulation: | Silicone Rubber |
blue home appliance XLPE Hook Up Wire AWM3321 12AWG China factory supply
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3321 |
| Insulation: | XLPE |
VDEH05S-K CCC Silicone Rubber Insulation Wire 450 750V 180C For Electric
| Rated Voltage: | 450/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Applications: | Heater/motor&generator/UAV/robot/industrial Power Etc |
UL3728 Silicone Rubber Cables 30AWG 300V/200C FT2 Yelow/Green Robot Home Appliance Light
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
Round Home Appliance XLPE Hook Up Wire 22 AWG AWM3289 Flame Retardant
| Conductor: | Tinned Copper |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600-750V |
| Rated Temperature: | 150℃ |
UL1331 150C FEP Insulated Wire Copper Electric Wire For Electronic Appliances
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |

