All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
UL1726 4/0AWG Low Voltage Strand Tinned Copper PFA Insulated Wire red white blue black
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
22AWG flexible wire UL3136 silicone rubber insulated wire solid conductor
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG, 24AWG, 22AWG, 20AWG |
600 volt wire UL3240 silicone rubber insulated wire for small home appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 28-10AWG |
Super flexible wire UL3367 silicone rubber insulated wire tinned copper conductor
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-10AWG |
20awg flexible UL 3132 Silicone Rubber Insulated Wire tinned copper wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
High working temperature silicone rubber insulated wire UL3253 250C
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
| Size: | 30-12AWG |
High Rated Temperature Mica Insulated Wire For Heaters UL758 UL1581 Standard
| Insulation: | Mica |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper Or Pure Nickel |
| Jaket: | Fiberglass Braiding |
VDE VDE H05S-K Flexible Single Core Silicone Rubber Insulated Cables Heat Resistant black white red
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
8 Awg 125C High Voltage XLPE Hook Up Wire 600V UL3195 Heat Resistant
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
Electric Copper FEP Insulated Wire Heating Application 16AWG
| Rated Voltage: | 30V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 105 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |

