All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
Nickel Plated UL1330 Flexible Electrical Wire Tinned Copper Conductor 200C
| Product Name: | UL1330 30AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
AWM3135 18 AWG Silicone Insulated Wire For Headlamp Heat Resistant UL Approval
| Name: | 18 AWG Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
High Temperature Electrical Wire Insulation Flexible AWM Cable UL 758 Standard
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL 1726 Copper PFA Insulated Wire Electric Motor Winding Wire For Industrial Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |
Heat Resistance Silicone Rubber Insulated Wire For Refrigerator 12 Awg 600V
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Heat Resistance Silicone Rubber Insulated Wire For Refrigerator 12 Awg 600V
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
26awg High Temp Fiberglass Insulated Wire ul3122 nickel plated copper wire for sensor
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiberglass |
Green Heat Proof Wire Insulation , 1.5mm Flexible Lead Wire VDEH05SJ-K
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
250C 0.5mm VDE8298 Insulated Wire ROHS REACH certificate heating wire
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |

