All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 448 Products.
Heat Resistance XLPE Insulation Wire 300V 22AWG Generator XLPE Hook Up Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Brown |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Heat Resistance XLPE Insulation Wire 300V 22AWG Generator XLPE Hook Up Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Brown |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3512 4/0AWG Silicone Rubber Wire 200C Heat-resistant 600V
| Temperature Rating: | 200C |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Diameter: | 4/0AWG |
UL Listed 3050mm Silicone Insulated Tinned Copper Wire with 200.C Heat Resistance
| Conductor Strand: | Stranded |
|---|---|
| Temperature Rating: | 200°C |
| Length: | 3050 |
Oil Resistance XLPE Insulation Wire UL3173 Tinned Copper Conductor
| Product Name: | UL3173 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL1709 200 Degree PFA Insulated Wire Heat Resistant Automotive Internal Cables
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
300V Ultra Thin Heat Resistant Cable With PFA Insulation For Home Appliance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UL3069 Certified 150C Heat Resistance 600V Rated Voltage Silicone Fiberglass Braided Wire in 305m/roll
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 20AWG, 22AWG, 24AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
Flame Resistant Flexible Insulated Wire E239689 UL4389 Cable All Colors
| Product Name: | UL4389 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Heat Resistant Fiberglass Braided Wire UL3550 For Home Appliance Wiring Harness
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Or Bare Copper |
| Size: | 22-12AWG |

