All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
UL3122 Fiberglass Braided Proof Insulated Wire Heating Lead 300V
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
Heat Resistant Rubber Silicone Insulated Wire For Home Appliance Control Cable UL3075
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Heat Resistant Flat Electrical Wire , Plastic Coated Copper Wire UL2468
| Insulation: | PVC |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-16AWG |
30V FEP Insulated Wire Heating Application Copper Electric Wire Multicore
| Rated Voltage: | 30VV |
|---|---|
| Rated Temperature: | 105 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Flexible Silicone Coated Wire UL3135 Motor Heat Resistant Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Rubber Silicone Insulated Wire Heat Resistant 600V For Home Appliance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
Heat Proof Soft Silicone Insulated Wire 300V 150C Tinned Copper Conductor UL3140
| Name: | Heat Proof Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-20AWG |
E239689 UL10362 Electrical Hookup Wire PFA Insulation Heating Resistance
| Product Name: | UL10362 PFA Insulation Heating Resistance Electric Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |

