All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
VDE 8207 FEP Insulation Wires Nickel - Plated Copper Conductor For Headlamp
| Item: | Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper Wire |
| OD: | 1.36-2.76mm |
600V 250C AWM 14 AWG Wire , High Temperature Hook Up Wire UL10362
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
High temperature insulated wire and cable UL1332 300V 200C
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | FEP |
Fire Rated 16-30 AWG Stranded Wire , UL3068 Fiberglass Braided Cable Halogen Free
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
16awg UL1333 high temperature Insulated Wire for coffee maker
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | FEP |
18awg 200C UL1592 high temperature Insulated Wire for automotive
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
32AWG 200C high temperature PFA Insulated Wire UL1710 for led lamp
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PFA |
20awg high temp 250C AWM UL1726 PFA Insulated Wire heating cable
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
7 Cores 200C FEP Insulated Wire Control Cable High Voltage UL4389
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
Low smoke and halogen free XLPE insulated wire and cable UL3271
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 125C |
| Insulation: | XLPE |

