All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
200C 13-18AWG High Temperature Stranded Wire / 600v Hook Up Wire UL3071
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
Flame Retardant 12 Awg Silicone Rubber Glass Braid Wire UL3074 Customized Color
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
High Strand Electrical Hookup Wire Silicone Rubber Cable 600V 150°C AWM3132
| Name: | Silicone Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3132 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
8 Colors Copper Conductor Wire , Cross Linked Polyethylene Wire 18AWG Awm3289
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Conductor Construction: | 7/0.10 7/0.127 7/0.16 11/0.16 21/0.18 41/0.254 105/0.254 133/0.45 |
| Diameter: | 1.86-11.66 Mm |
Heat Proof 18 Awg Electric Hook Up Cable , ROHS Halogen Free Wire UL3266
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
600V UL3331 XLPE Hook Up Wire And Cable For Home Appliance Oil Resistant
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
UL / CUl / CSA Certificate 18 Awg Hookup Wire Xlpe Insulated UL3289 150C 750V
| Voltage: | 600V-700V |
|---|---|
| Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
High Temp Insulated Wire Halogen Free UL Approval 18 AWG UL1332
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | FEP |
Home appliance lead wire insulated wire cable UL1331 300V 150C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Insulation: | FEP |
Lighting lead wires insulated wires take care for your safty
| Voltage: | 300/300V |
|---|---|
| Temperature: | 180C |
| Insulation: | FEP |

